Inwentaryzacja

Inwentaryzacja

Inwentura, spis z natury, ewidencja środków trwałych. Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie inwentaryzacji oraz księgowości. Nie trać czasu i pieniędzy na wątpliwe działania i nieefektywne inwestycje. Zapraszamy do współpracy.

więcej

Nasze usługi

  • Inwentaryzacja
  • Spis z natury
  • Środki trwałe
  • Referencje
więcej

Partnerzy

Inwentaryzacja

InwentaryzacjaInwentaryzacja to, według definicji, całokształt różnych czynności rachunkowych, dzięki którym jesteśmy w stanie określić kompleksowy spis majątku danej firmy oraz wskazać źródło jego pochodzenia. Efektem końcowym inwentaryzacji jest sporządzenie spisu z natury składników majątkowych przedsiębiorstwa.

Inwentaryzacja jest procesem złożonym, którego przeprowadzenie wymaga profesjonalizmu oraz specjalnych kwalifikacji. Osoby przeprowadzające inwenturę muszą znać wszelkie właściwości tego procesu oraz rozróżniać, wszelkiego rodzaju różnice pomiędzy stanem rzeczywistym majątku firmy, a zapisami w księgowości. Profesjonaliści od inwentaryzacji muszą być zatem świadomi, że nieścisłości pomiędzy dokumentami księgowymi, a spisem z natury mogą być spowodowane nie tylko błędami oraz nadużyciami popełnionymi w ramach rejestracji księgowej, ale także zwykłymi zmianami naturalnych cech majątku takie jak np. ulatnianie się, blaknięcie, tracenie ważności etc.

Dzięki temu, że nasze biura rachunkowe w Łodzi i Warszawie są dobrze zarządzane, inwentaryzacja w Twoim przedsiębiorstwie może przebiec szybko, sprawnie i profesjonalnie.

Dokonujemy inwentaryzacji następującymi metodami:

  • spis z natury,
  • uzgadnianie sald z kontrahentami firmy,
  • weryfikacji stanu ewidencyjnego.

Zawierzenie nam procesu inwentaryzacji to strzał w dziesiątkę oraz gwarancja profesjonalizmu i skuteczności. Zapraszamy do współpracy z firmą Inwentura!